• Odwiedziło nas: 119245

Profilaktyka w roku szkolnym 2020 / 2021

„Drugie śniadanie – zdrowy nawyk” – projekt umożliwiający wszystkim uczniom klas I-III zjedzenie drugiego śniadania i wypicie ciepłej herbaty codziennie o tej samej porze. Motywuje najmłodszych uczniów do jedzenia zdrowych posiłków.

„Owoce i warzywa w szkole” oraz „Pij mleko” - to unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych. Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek. Więcej pod adresem https://www.programdlaszkol.org/rodzice/index

„Talerz zdrowia” – Materiały zawarte na gazetce szkolnej zawierające wskazówki, jak zdrowo się odżywiać oraz prace plastyczne dzieci związane z tą tematyką.

XV Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę” - cykl spotkań, w ramach różnych przedmiotów, podczas których uczniowie realizują projekt edukacyjny.

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Bieg po zdrowie” - warsztaty pokazujące atrakcyjność życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego i poszerzające wiedzę o szkodliwości palenia papierosów

„Uzależnienia – Ja we współczesnym świecie” – zorganizowanie gminnego konkursu profilaktycznego, na najlepszego lapbooka.

„Cyberzagrożenia ” - webinar dla uczniów klas VI-VIII

„Cyberzagrożenia – odpowiedzialność prawna nieletnich” - webinar dla uczniów klas VI-VIII

„Nie daj się wirusom” - codzienne uwrażliwianie uczniów przez wszystkich pracowników szkoły na higienę osobistą, noszenie maseczek, korzystanie z płynów do dezynfekcji lub mycie rąk, wietrzenie sal, zachowanie dystansu społecznego. To także zmiana organizacji wejść i wyjść, sale przyporządkowane danej klasie, gazetki tematyczne, plakaty, pogadanki.

„Bezpiecznym być” – warsztaty prowadzone przez policjanta początkiem roku skzolnego

„Dbamy o zdrowe kręgosłupy” – program umożliwiający kontrolę wagi tornistrów uczniowskich oraz możliwość zostawiania pomocy naukowych w szkolnych szafkach.

„Spójrz inaczej” – program wspierający prawidłowy rozwój i rozwijanie umiejętności psychospołecznych kluczowych dla danego okresu rozwojowego uczniów.