• Odwiedziło nas: 119223

Październik

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i  Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w  sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i  rozwijaniu zainteresowań.
W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ludwika Kobieli w Chybiu otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego, potrzebnego w  kształtowaniu i  rozwijaniu umiejętności manualnych i  technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
Zakupiony sprzęt i pomoce odpowiada naszym potrzebom i wykorzystywany jest w  realizacji podstawy programowej, na lekcjach techniki, na zajęciach dodatkowych, kołach zainteresowań jak również  w  przygotowaniach do konkursów.
Podczas lekcji techniki uczniowie klasy V mieli możliwość korzystania z zestawu CARTOON DIY do haftowania oraz innych pomocy, wykonując ciekawe i pomysłowe prace. Uczniowie mieli możliwość wykazać się kreatywnością, sprawnością manualną, dzięki czemu powstały kreatywne prace plastyczne. Uczniowie klasy IV również na lekcji techniki, zdobywając wiedzę z zakresu ruchu drogowego, wykonali pracę pt. „PAN STOP” korzystając z „kreatywnego zestawu” do prac plastycznych i technicznych. To dopiero początek działań z wykorzystaniem pomocy zakupionych w ramach programu.