Śniadanie Wielkanocne - przedstawienie

„Są takie święta” - Święta Wielkanocne

W dniu 27 marca 2024 roku, w naszej szkole, odbyła się uroczystość z okazji Świąt Wielkanocnych.

Sala została odświętnie udekorowana, w centralnym miejscu stał przystrojony stół wielkanocny, na którym znajdowały się: koszyczek z jajkami, baby wielkanocne, baranek oraz pisanki wykonane przez uczniów na konkurs. Przedstawienie z okazji Świąt Wielkanocnych, zostało przygotowane przez dzieci z  klasy II i IV pod kierunkiem p.  Katarzyny Stabrawy i p. Anny Farany Szczyrby. Celem przedstawienia było przybliżenie zwyczajów i tradycji wielkanocnych. Mali aktorzy,  zaprezentowali wcześniej wyćwiczone wiersze i piosenki, przybliżyli również publiczności tradycje i zwyczaje związane z tymi świętami. Przedstawienie zakończyło się tradycyjnym pokropieniem wodą.

Ostatnim punktem spotkania było wręczenie uczniom dyplomów i nagród za udział w  konkursie na najładniejszą pisankę wielkanocną, organizowanym przez panią Klaudię Żur Cymorek oraz za udział w konkursie recytatorskim, organizowanym przez panią Sylwię Oleś Siąkałę.